Přeskočit na obsah

Zendeli řádí na závodním okruhu i na PlayStationu

Německý pilot Lirim Zendeli byl doslova kometou loňské sezóny německé Formule 4. Rodák z Bochumi si zajistil titul mistra světa, letos „přestoupil“ do F3 v rámci Sauber Junior Teamu by Charouz. Možná je to i díky tomu, že relaxuje u PlayStationu.

Známe to u mnoha sportovců. Když jedou na soustředění nebo na delší dobu mimo domov, PlayStation si berou s sebou. Lirim Zendeli není výjimkou. „Mám tam pár oblíbených her. Samozřejmě závody, simulátor Formule 1 a tak podobně. A teď nový Spider Man, to vypadá jako velká pecka,“ usmívá se jezdec stáje Sauber Junior Team by Charouz. Mimochodem, na pavoučího muže si klidně můžete zahrát i vy.

Proč je PlayStation tak oblíbenou platformou nejen mezi závodníky? Je to snadné, úplně vypnout, chvíli myslí na jiné věci. Přesto, že často hrají hry, které jsou jejich profesi velmi blízké, nebo jsou naprosto totožné. „Někdy si vyzkouším tratě, na kterých jsem ještě nejel. A hlavně si sednu do monopostu formule 1, což je samozřejmě můj velký sen i v reálu,“ doplnil Zendeli. Přejme mu, aby mu toto přání vyšlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.