Přeskočit na obsah

Lov zvířat jako brutální sport! Brali byste takovouhle dceru?

Většina dívek v jejím věku pomalu odkládá panenky a začíná řešit kluky. ARYANNA GOURDIN (12) z Utahu si místo toho dává na sociální sítě fotky s mrtvými zvířaty, které sama ulovila. Žirafa, zebra nebo třeba impala. Podle ní to je krásné a každý by měl mít podobné zážitky.

Na svém facebookovém profilu měla během několika dní přes sedmdesát tisíc komentářů. Některé byly samozřejmě odsuzující a urážlivé, jiné naopak povzbuzující a závistivé. „Chci, aby všichni lidi věděli, jak si užívám a co všechno může každý z nás prožít. Lov je něco nádherného,“ rozplývá se dívenka. Jeden z diskutujících jí však například napsal, že lovena by měla být ona a její otec za to, co dělají. Aryanna tvrdí, že má k životu a zvířatům ústu. „My lovíme je, ona nás. Také nás mohou kdykoli napadnout a zabít. Je to prosté.“

Těžko s ní asi budeme souhlasit. Ovšem pravdou také je, že nepatří to žádné pytlácké tlupy. Na lov má oficiální povolení, které zaplatila. Což znamená, že tyto peníze jdou na záchranu zvířat. I to, že z ulovených kusů se nají mnohdy celá vesnice a ještě zlstane pro sousedy, je třeba brát do úvahy. Na druhou stranu, zebra nebo žirafa přeci jen není králík či kuře.

Foto: Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.