Přeskočit na obsah

Spider-Man, který se nemusí za nic stydět. Konečně!

Máte v knihovničce alespoň jeden sešit jakéhokoli komiksu? Pokud ano, Spider-Man nemůže chybět ani na vaší konzoli. Tím spíš, když se tentokrát (konečně) povedl na výbornou. Holt nové hoště dobře mete. Nemyslíme zrovna dvounohého pavoučka, ale spiš nové studio a nového vydavatele, kteří se starým Spider-Manem přišli. A je to…pecka!

Hry s oblíbeným komiksovým hrdinou už tu byly. Dokonce v roce 1982 jste mohli pařit na legendárním Atari 2600. Jenomže nikdy to prostě nebylo ono. Vždy tomu chybělo více či méně (spíš více). Málokdo věřil, že se do pochybného dobrodružství s nejasným výsledkem v dohledné době někdo pustí. Insomniac Games do toho šli a my si nepřejeme nic jiného, než další, další, další!

Hned na začátku oceníte, že „nespadnete“ do klasiky – tedy přerodu Petera Parkera na pavoučího muže. Naopak, hned od začátku bojujete proti zlu a samozřejmě proti vám nestojí nikdo jiný, než Wilson Fisk. Chce to sice dostat do ruky ovládání, abyste zvládali všechna komba a možnosti, které hra v soubojích nabízí. Ale dá se to. Stačí párkrát nahrát uloženou pozici a za chvíli jste „doma“.

A i když se vypořádáte s Kingpinem, samozřejmě to neznamená konec hry. Na scénu přichází Mister Negative a ten vám teprve dá řádně zabrat. Záporáků ale na ulicích potkáváte mnohem více, nejde jen o jeho maskované tlupy zloduchů. Ještě před ním se musíte vypořádat se Shockerem, nechybí ani Norman Osborn, který chce coby starosta znovu ovládnout město. A to nesmíte dovolit!

New York na vás spoléhá, policie si neví rady a jedině Spider-Man může „Big apple“ vyčistit od kriminálníků nejhrůbšího zrna. A to ani nemluvíme o dalších vedlejších aktivitách, který máte k dispozici opravdu dost. Zkrátka, nudit se určitě nebudete. Není to hra pouze pro milovníky komiksu, to ani náhodou. Zábavu si užijí i ti, kteří kresleným postavičkám na chuť nikdy nepřišli. Protože tohle je fakt jízda!

HODNOCENÍ: Pokud toužíte po akci a zábavě, u které nemusíte až tolik přemýšlet, jste na správné adrese. Nebudete se nudit ani minutu, hra přináší nečekané zvraty i momenty, nad kterými zůstanete zírat s otevřenými ústy. Jděte určitě do toho! Dáváme 9 bodů z 10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.